O mě

Můj příběh začal tehdy, když jsem si v 15 vybírala další školu. Nevěděla jsem zpočátku kam směřovat, jen jsem věděla, co mě baví. Kreslení a tvůrčí práce bylo to co mi dávalo smysl. A tehdy mi přišla do života možnosst vyučit se zlatnickému řemeslu. Netušila jsem co mě čeká, ale lákalo mě to. Dodnes si pamatuji větu, kterou pronesla jedna paní na úřadě, když jsem do přihlášky na první místo uváděla: zlatnice - klenotnice s přáním dostat se na tuto školu.

Tehdy mi řekla: "Každý tu máme svou cestu. Pokud je Vám souzena, pak se tak stane."

Na školu jsem se dostala a učila se 3 roky v Brně v Karatu. Po vyučení mě však bylo jasné, že abych uspěla měla jsem se ještě co učit. Tvořit šperky mě bavilo a ačkoli uplatnění v oboru bylo velmi malé, věděla jsem, že musím udělat dvě věci. Nevzdát se a sbírat zkušenosti.

Začala jsem tedy v jedné malé firmě, kde jsem zpočátku dělala drobné opravy a skládala bižuterní skleněné šperky. Postupně jsem působila u různých soukromníků šperkařů a učila se. Za posledních 10 let strávených v pozadí se mé znalosti zdokonalovaly.

Bylo to období plné překážek a spousty chyb, ale čím víc chyb děláte, tím víc se učíte. Z každé takové zkušenosti si beru jen to dobré co je pro mě přínosem. Když se teď ohlédnu, vím, že můžu říct: "Bylo to fajn a mělo to smysl,ale přišel čas jít dál."

Tak jsem se rozhodla splnit si sen. Psát svoji vlastní kapitolu.

Baví mě tvořit. A do každého šperku, který vyrobím, předávám i svoji tvůrčí energii. Dalo by se říci že tvořím šperky s duší :-)

Když jsem jedné paní, se kterou jsem se seznámila na skvělém semináři, vyprávěla, čím se zabývám, shrnula to do jedné věty: "Šperky v rukách."

Moc se mi to líbilo a plně to vystihuje moji práci.

Moji prioritou není kvantita, ale kvalita. Proto se plně soustředím na ruční řemeslné zpracování každého šperku. A co se týče snubních prstenů, mám jich za sebou stovky a stovky různých modelů. A přece je každý originál. Prstýnky tvořím pro konkrétní pár a snažím se poznat jejich přání a představy. A to se mi na tom líbí. Každý jsme jedinečný a každý chceme něco jiného.

Tradice snubních prstenů spolu s tradicí řemesla vytváří trvalou hodnotu.

"Není důležité co všechno máš, ale co z mála dokážeš."

PS: Učím se a inspiruji neustále. Velký krok v mém životě bylo poznat a hlavně překonat sama sebe. Nevzdávat se. Trpělivost je moje silná stránka :-)